Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Informace v médiích VZDUCH JE JEN JEDEN A JE NÁS VŠECH

VZDUCH JE JEN JEDEN A JE NÁS VŠECH

NEVYČERPATELNÁ ČISTIČKA VZDUCHU
Čistá voda bez zápachu a bez chemie ve vaší zahradě, v jezírku, v bazénu, ve vodní nádrži a dokonce i ve vaší váze ….. A nejen to !!

Nanotechnologie, nanovlákna, nanofiltry do roušek - ano, o tom jsme všichni už alespoň trochu slyšeli a naše republika a naši vědci patří v tomto oboru mezi absolutní světovou špičku.
Mezi ně patří bezesporu i Ing. Jan Procházka PhDr., autor mnoha vynálezů, majitel mnoha patentů a držitel mnoha světových ocenění. Ve světě znám a uznáván a u nás neznámá osoba. Pojďme si představit jeho vynález…NANO NÁTĚRY.

A jakou to má spojitost s vaší zahradou, bazénem, jezírkem, ale i domem, plotem a dalšími prostory?

Základní spektrum těchto produktů představuje 6 základních produktů FN NANO. Čistí vodu, chrání dřevo, ochraňují vaše vnitřní prostory od virů, bakterií a plísní. Chrání vaše potraviny, odstraňují zápach, ochraňují vaši fasádu od nečistot a snižují teplotu až o 30 %. A to vše bez chemie a pouze na základním principu fotokatalytické reakce. Funkční nátěry chrání naše zdraví a čistí vzduch pro vás a vaše spoluobčany.

Je to technologie pro 21. století!!

A u toho jsme chtěli být….

A jak to bude fungovat ve vaší zahradě?

Při správné aplikaci produktu FN AQUA se vyčistí voda ve vašem jezírku, fontáně, bazénu a sníží se spotřeba chemie až o 90 %. Voda bude čistá také ve vaší váze, kterou již nebudete muset složitě mýt. Při správném ošetření vašeho sklepa nebudou trpět uskladněné potraviny a plody vaší zahrady. Nebudou napadány plísněmi a bakteriemi.  

Váš plot zůstane bez mechu a plísní a bude mít barvu jakou jste si původně zvolili. U vás doma nebudou bakterie, viry a další zdraví nebezpečně látky. Zápach ve vaší kuchyni bude výrazně nižší.

Chce to jediné - fotokatalytickou reakci s nanokrystaly oxidu titaničitého, resp. dostatek neškodného UV záření. Venku je ho vždy dost, ať svítí slunce anebo třeba i prší. A ve vnitřních prostorách si pomůžeme otevřeným oknem anebo vhodně instalovanou UV lampou.
Fotokatalytická nanotechnologie využívá energii světla, kterou přeměňuje na silný čistící a antimikrobiální efekt.


A co víc, veškeré výrobky mají ty nejvyšší potřebné certifikace a bezpečnostní listy, a to nejen u nás, ale i v rámci EU a USA.

Funkční nano nátěry jsou absolutně zdravotně nezávadné. Měli jsme možnost se přesvědčit, že to není pohádka ani sen, ale že to opravdu funguje. Můžeme vám vřele doporučit, abyste to také zkusili.

K využití těchto technologií se určitě vrátíme v dalších číslech. Stojí to za to a je to budoucnost pro náš všechny.

 

Otázky čtenářů pro odborníky:

Nemůžou mně nanočástice ohrozit na zdraví, když budu mít doma nano nátěry?

To je jako byste se báli jiné měrné jednotky – třeba metru, centimetru nebo milimetru.
Nano je jen vyjádřením velikosti – je to jedna miliardtina metru, konkrétně je to mocnina 10−9
Nano je příroda, je všude kolem nás. Barvivo v listech stromů, v květech rostlin, zbarvení křídel motýlů, celé naše tělo je tvořeno nano částicemi. Všechny stavební hmoty, které si doma mícháte, lepíte, natíráte i ty jsou nano. Člověk jen dokázal využít technického pokroku, využít vlastností nanočástic ve svůj prospěch. Naše nano nátěry jsou absolutně zdravotně nezávadné. Jsou certifikovány, testovány SZÚ a dalšími nezávislými laboratořemi.
Je to naprosto bezpečný produkt jak pro člověka, tak pro ryby v jezírku i v akváriu, domácí mazlíčky, ale třeba i pro vlaštovky, které se rády průletem nad bazénem vody napijí.

 

Jak často musím FN®AQUA aplikovat?

Běžně doporučujeme aplikovat v 10 – 14 denní periodice nebo pokud se v bazénu začínají množit mikroorganismy a bakterie, aplikujeme ihned a můžeme i zkrátit proces aplikování na 7-10 dní.

 

Jak vlastně Váš přípravek funguje? Co se děje s řasou? Čím se jí zbavím?

FN®AQUA čistí vodu a reguluje množení ́mikroorganismů v ní na fyzikální ́bázi (bez použití ́jedovatých chemických látek). Pro zajištění této funkce je nezbytné, aby do bazénové vody pronikalo co největší množství ultrafialové složky denního světla, nebo, aby byla součástí použitého systému filtrace pravidelně používána lampa s ultrafialovým světlem.
Vzniklou řasu FN AQUA nelikviduje, ale když před sezonou důkladně ošetříte bazén nanonátěrem a do vody aplikujete FN AQUA, řasa se nevytvoří a voda i vnitřek bazénu bude čistý.

Zpět na přehled

Nahoru